O víkendu pokračovala házenkářská extraliga i ženská MOL liga. A opět byly k vidění hodně zajímavé boje. 

Jeden ze šlágru mužské extraligy se hrál v Karviné, která doma přivítala Duklu. Domácí byli favoritem a svou roli potvrzovali od první do poslední minuty. Po dlouhých patnácti letech se karvinským fanouškům doma ukázal Jan Sobol, jenž stylově otevřel skóre utkání, které Karviná nakonec vyhrála 31:20. „Definitivně se rozhodlo zhruba ve 45. minutě, kdy jsme odskočili na sedm, osm branek. V prvním poločase Dukla často střídala obranné systémy a nám vždycky trochu trvalo se tomu přizpůsobit a nemohli jsme se pořádně dostat do tempa, což se podařilo až ve druhém poločase. Jsem rád, že si znovu zahráli všichni a samozřejmě za zisk dvou bodů,“ řekl po zápase karvinský kouč Michal Brůna.

Hodně zajímavé utkání se hrálo taky ve Frýdku-Místku, který přivítal obhájce titulu z Plzně. Zápas byl dramatický až do posledních minut a ještě krátce před koncem bylo srovnáno. Jenže pak se trefil hostující Tonar, na což už svěřenci trenéra Daniela Vala nedokázali zareagovat. Plzeň brala těsnou výhru 29:28. „Bohužel jsme celý zápas dotahovali. Kluci ale na palubovce nechali všechno a za to jim musím poděkovat. Ke konci nám chybělo více klidu v postupném útoku, kdy jsme mohli utkání otočit v náš prospěch. Mohli jsme situaci lépe dohrát do čisté pozice. To se nám ale nepovedlo, proto jsme o branku prohráli,“ litoval po druhé porážce v sezoně Valo.

Na premiérový triumf čeká i Kopřivnice. Ta po porážce s Karvinou nestačila ani na Nové Veselí, které bylo celou dobu mírně napřed a nakonec zaslouženě vyhrálo 33:30. „Myslím si, že domácí bojovali více, že chtěli o trošičku více ty dva body urvat, což bylo klíčové. Pokud se nebudeme rvát srdcem, tak prostě dneska v extralize bude velmi těžké uhrát body. Na 33 obdržených branek venku nejde vyhrát,” prohlásil trenér hostující Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský.

Tentokrát se nevedlo ani házenkářkám Poruby, které minulý týden doma porazily Slavii. Tento triumf ale Ostravanky nepotvrdily a po velkém boji doma prohrály 29:30 s Pískem. „Možná by tomuto utkání slušela remíza, ale nepodařilo se. Dnes nám nefungovala tak dobře obrana. Obdržených třicet branek je na domácí utkání moc, s tím se těžko vyhrává. K tomu se přidal nepovedený vstup do druhého poločasu a menší gólový výpadek v polovině druhé půle. Na konci jsme ještě náskok Písku stahovali, ale na bod či dva to nestačilo,” řekl trenér Poruby Aleš Trojka.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient