O víkendu skončila základní část Chance Extraligy. A finiš nabídl pořádné drama. 

Ještě před víkendovým programem se odehrálo finále domácího poháru, ve kterém nastoupila Karviná proti Plzni. Ta byla nakonec úspěšnější a vyhrála 34:30. „Utekl nám začátek druhého poločasu. Udělali jsme pár zbytečných chyb. Pak už to bylo těžké dotahovat,“ prohlásil karvinský Patrik Fulnek. 

Baník byl znovu v akci v sobotu, kdy ve čtvrtfinále Evropského poháru vyzval norský Runar. Hosté byli celou dobu napřed a v jednu dobu vedli dokonce o 11 branek, Karviná ale v závěru předvedla stíhací jízdu a prohrála „jen” 31:34

Karviná ve čtvrtfinále extraligového play-off narazí na Jičín, který v posledním utkání základní části porazil doma 28:27 Frýdek-Místek. Rozhodující gól, který Jičín poslal do vyřazovacích bojů, dal pět vteřin před koncem Kastner. Frýdek-Místek jde do play-off z osmé pozice a narazí na Lovosice. 

O medaile si naopak nezahraje Kopřivnice, která v závěrečném utkání doma podlehla lídrovi tabulky z Plzně. Domácí o přestávce vedli o gól, nakonec ale prohráli 27:30. „Klukům nemůžu vytknout bojovnost ani nasazení, ale bohužel jsme dnes neproměnili celou řadu vyložených šancí včetně tří sedmiček. To utkáni rozhodlo. Takový luxus si proti Plzni dovolit nemůžeme,” věděl kouč Kopřivnice Aleš Chrastina. 

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient