Letošní ročník mezinárodní akce Handball V4 CUP nebude. Na poslední chvíli jej zrušila maďarská strana, která měla akci na konci srpna pořádat.

Partnery o zrušení turnaje informovala Maďarská národní házenkářská akademie NEKA, která měla být pořadatelem letošního ročníku mezinárodní akce Handball V4 CUP. Jako důvod Maďaři uvedli nerealizovatelnost projektu dle nastavených podmínek Visegrádského fondu a nemožnost řádného vyúčtování projektu.

Akce se měla uskutečnit v termínu od 25. do 27. srpna v maďarském městě Balatonboglár. Turnaje se měla zúčastnit výběrová družstva dívek a chlapců ze Slovenska, Polska, Maďarska a také týmy výběrové týmy Moravskoslezského kraje.

„Je to opravdu škoda. Pro nás je trochu nepochopitelné zrušit akci s takovým mezinárodním rozsahem a v pokročilém stádiu příprav. Nicméně bych chtěla ještě jednou poděkovat všem, kteří byli součástí a vypomohli s pořádáním pilotního ročníku tohoto projektu, který se uskutečnil v září roku 2021 Ostravě. Jak je vidět, zorganizovat akci v takovémto rozsahu není vůbec jednoduché,“ uvedla krajská manažerka Petra Zeleňaková. „Určitě proběhnou další jednání s partnery a budeme hledat další možnosti vzájemné spolupráce,“ dodala.

Tvorba webových stránek: Webklient