Karviná o víkendu porazila Maloměřice a sezonou stále kráčí bez ztráty bodů. Hrdinou utkání byl domácí křídelník Denis Harabiš.

Dvaadvacetiletý Harabiš přišel do Karviné v létě z pražské Dukly. O místo na pravém křídle se dělí společně se zkušeným navrátilcem Janem Sobolem – a ať už je na hřišti kdokoliv z nich, tak se na ně kouč Michal Brůna může vždy spolehnout.

Zatímco Sobol zářil ve Frýdku-Místku, Harabiš se blýskl v minulém utkání proti Maloměřicím, které Karviná doma porazila 38:31. V zápase nasázel 13 branek.

První poločas vám vůbec nevyšel, prohrávali jste o tři góly. Překvapil vás soupeř něčím, nebo jste ho podcenili?

Nemyslím si, že šlo o podcenění, Maloměřice tento rok dobře posílily a ukazují, že budou soupeře trápit. Začali jsme s vytaženou obranou, na kterou se jim v zápase dařilo. V útoku jsme neproměnili dost šancí a tím jsme je dostali do hry.

Byl po první půli v kabině velký průvan?

Průvan byl a pomohlo nám to. Vstup do druhého poločasu byl diametrálně odlišný od toho prvního, dařilo se nám v obraně a soupeře jsme trestali z rychlých protiútoků.

Dostat 19 gólů za poločas, to se Karviné jen tak nestává.,,

Devatenáct gólů za poločas je opravdu moc. Dělali jsme zbytečné chyby, kterých Maloměřice využily.

Po přestávce jste přidali a zápas otočili. S druhou půlí jste spokojeni?

Do druhé poloviny jsme změnili obranný systém a hned od začátku byl vidět obrovský rozdíl. Dokázali jsme za pár minut výsledek srovnat a zbytek utkání už byl v naší režii.

Vy jste dal 13 gólů. Povedlo se vám v extralize už něco podobného?

V extralize se mi to povedlo poprvé.

Byl to váš nejlepší zápas po příchodu do Karviné?

To já nemůžu asi takhle úplně hodnotit. Střelecky určitě ano, po celkové stránce si ale nejsem úplně jistý. V obraně jsem udělal pár chyb, které výkon dost snížily. V Karviné se každopádně cítím výborně.

V sezoně dostáváte hodně prostoru a hrajete dobré zápasy. Čekal jste, že budete dostávat tolik příležitostí?

Abych řekl pravdu, tak nečekal. S mým herním vytížením jsem nadmíru spokojený.

Tvorba webových stránek: Webklient