Děvčata z havířovské ZŠ Marie Pujmanové vyrazily na finále Školského poháru. Ze Zubří si přivezly velmi dobrý výsledek, skončily páté.

Dívky z havířovské základní školy byly v národním finále už loni. Také letos zvládly krajské kolo a postoupily mezi deset nejlepších týmů. „Náš tým tvořilo osm dívek ze šestých a sedmých tříd,“ řekl trenér Tomáš Bárta, který měl tým na starost. „Bohužel, hned ve druhém utkáni se nám zranila jedna z opor, i bez ní jsme ale nakonec turnaj zvládli hezky,“ dodal.

Finále se hrálo v Zubří. Dorazily i týmy z Plzně, Olomouce, Zlína nebo Milevska, které celý turnaj vyhrálo. Havířov byl pátý. „Je to velký úspěch, turnaj byl skvěle uspořádaný, měli jsme skvělé zázemí. Byli jsme maximálně spokojeni,“ pochválil organizátory Bárta.

Z osmi dívek havířovské školy byly dvě házenkářky. Součástí týmu byla ale třeba i karatistka nebo tanečnice.

Foto: Michal Struž (Česká házená)

Tvorba webových stránek: Webklient