Paskovská házená je na vzestupu. Jaký kus cesty už ušla? A na co všechno se ještě chystá? Nejen o tom jsme si povídali s předsedou oddílu Jakubem Mecou.

Zima je za námi. Co všechno máte za sebou? Zúčastnili jste se nějakých turnajů?

Zúčastnili jsme se domácích turnajů, například 15. ročníku Vánočního kapra, který tradičně pořádáme, a také Poháru starosty města Paskova.

Zahráli jste si třeba proti Třinci nebo Krmelínu. Jak se zápasy povedly? Posunuly vás zase o něco dál?

Tyto týmy známe a pomáhají nám v rámci herních dovedností, kdy si můžeme vyzkoušet teorii z tréninkových jednotek v praxi. Velký úspěch pro nás měl turnaj o Pohár starosty Paskova, kde jsme přivítali týmy, se kterými se nesetkáváme v soutěžích. Mohli jsme tak porovnat síly s neznámými a dopadlo to pro nás krásným druhým místem.

Jaký je o házenou v Paskově zájem? Kolik máte dětí?

Vzhledem k historicky špatné situaci v rámci několikaleté absence sportovní haly odpovídající požadavkům házené jsme v podstatě začínali z popela. Začínali jsme před čtyřmi lety s družstvem mužů, dorostenek a osmi minižáky. Nyní máme více než 40 dětí a daří se mám tak tvořit tu nejdůležitější část sportovního oddílu v rámci mládeže.

Daří se vám lákat i nové členy?

Ano, zapojili jsme se aktivně do kulturního programu města Paskov a pořádáme tábory pro děti. Tyto aktivity vzbudily zájem rodičů, kteří mají zájem vést děti ke sportu. Kupodivu pro nás pandemická situace koronaviru nebyla ztrátová co se týká počtu dětí, které se po dlouhé odmlce měly vrátit ke sportu.

Co všechno plánujete během jara?

Máme za sebou již většinu jarních plánů, kterými bylo pořádání interaktivní hry pro děti a turnaje mužů. Největší výzvou pro nás je účast na prestižním turnaji Prague Handball cup 2022 se dvěma družstvy mladších žáků a žaček.

Máte dva mládežnické dívčí týmy, plus minižáky. Plánujete otevřít i další kategorie, třeba pro chlapce?

Ano, už se nám podařilo naplnit potřebný počet chlapců a v září plánujeme přihlásit do soutěže družstvo mladších žáků. Doufám také v družstvo starších žaček.

Jak se daří vašim mužům?

Oslovily nás nové tváře, soupiska týmu je nyní kompletní a herní dovednosti vzhledem k umístění na domácím turnaji se jeví dobře nastavené. Doufám v úspěchy a motivuji hráče k postupu do vyšší ligy.

Před pár dny jste pořádali tradiční turnaj. Jak se povedl? A jak jste se na něm umístili?

Účast byla maximální, vzhledem k časovým kapacitám haly. Domácí tým se umístil na druhém místě. Byl to úžasný výsledek, ale dokud nejsme první, nebudeme spokojení! Zpětná vazba zúčastněných týmů byla pozitivní.

Tvorba webových stránek: Webklient