Házenkářský klub Pepino SKP Frýdek-Místek se zapojil do projektu s názvem Vraťme dětem pohyb, který má (nejen) ty nejmenší dostat zpátky ke sportu.

Házenkářský oddíl z Frýdku-Místku v minulém týdnu uspořádal příměstský tábor zaměřený na všeobecnou sportovní průpravu. „Připravili jsme si velice pestrý program, každý den jsme měli něco jiného. Na hřišti 11. ZŠ se uskutečnily míčové a sportovní hry či malování na chodník. V úterý, kdy počasí úplně nepřálo, jsme tábor zpestřili návštěvou krytého aquaparku na Olešné, kde se dětem velice líbilo. Následně se počasí umoudřilo, takže děti jezdily na inline bruslích či koloběžkách a využily i tamního hřiště,“ řekl šéftrenér frýdecko-místecké mládeže Martin Strnadel.

Ve čtvrtek účastníci zavítali na Bílou. Ve městě pak využili trampolínového centra a opět se vrátili k míčovým hrám. „Covidová doba byla pro všechny kritická a každý vnímá, že nastartovat děti k tomu, aby se opět začaly hýbat, je naprosto prospěšná práce,“ dodal Strnadel.

Na příměstský tábor dorazil také bývalý reprezentant Tomáš Sklenák, který je hráčem extraligového Frýdku-Místku. „Je úžasné, že děti mohou konečně zase sportovat. Jsme nesmírně rádi, že můžeme pořádat takové tábory a doufám, že to v tomto duchu bude pokračovat i dále. Sice se děti musí testovat, ale to nikoho neodradilo. Sám mám na táboře dceru a dalších pět dětí z vesnice, což dokazuje, jaký je o tento tábor zájem,“ řekl spokojeně Sklenák.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient