Na tradičním turnaji v plážové házené Prague Open Beach Handball měl své velké zastoupení i Moravskoslezský kraj.

Na turnaj do Prahy vycestovali házenkáři a házenkářky z Poruby, Bohumína a ostravského sokolu.

Z Poruby opět odjela skupinka dorostenek – rozhodčích, které odpískaly velké množství mládežnických utkání. Byly mezi nimi Adéla Kozubková, Markéta Ustrnulová, Ema Rozumová a Alice Jamková. S nimi dorazila k zapisovatelskému stolku beachhandballová reprezentantka Naffisatou Mbaye, která doléčuje zraněný kotník. Ten by dostal na písku zabrat, a tak nemohla nastoupit za tým žen.

Další zástupkyně Poruby byly v týmu Malých Lvic (tým děvčat ročníku 2010/11), který reprezentovaly Natálie Studnická a Michaela Kalužová. Tento výběrový tým vedla porubská trenérka Petra Vavříková.

V kategorii žactva se na turnaji poprvé objevilo také družstvo starších žaček z Bohumína pod vedením trenéra Jaroslava Kalouse. Tato kategorie byla smíšená s chlapeckými týmy, oba dívčí celky se umístily na čtvrtém, respektive pátém místě.


Dalším zástupcem Moravskoslezského kraje byl David Kalous, zkušený beachhandballový trenér, který měl na starost jeden ze dvou mužských týmů v turnaji EBT – Czech boys. Tento mladý výběr skončil v těžké konkurenci na desátém místě a nasbíral mnoho cenných zkušeností.

Ještě jedno zastoupení měl klub Sokol Ostrava. V týmu Czech Lions, který celý turnaj EBT vyhrál, byl odchovanec ostravského týmu Marek Záhumenský.

Tvorba webových stránek: Webklient