V mužské extralize se rozběhly bitvy o cenné kovy. Bojují o ně také házenkáři z Karviné a Kopřivnice.

Házenkáři Baníku v repríze loňského finále narazili na Plzeň, která úvodní domácí duel vyhrála 35:30. Také v Karviné byl Talent blízko vítězství, domácí hrdina Solák ale deset vteřin před koncem srovnal a poslal utkání na sedmičky. Hostující střelci dvakrát selhali, zato hráči Karviné byli čtyřikrát přesní a po výsledku 36:34 je finále vyrovnané.

„Byly to nervy až do konce. Dlouho jsme prohrávali, pak se nám to povedlo otočit naší hrou 7 na 6. Klíčový byl opět Solák, který zase ukázal, jak moc je pro nás důležitý. Je to náš klíčový hráč,” řekl po zápase karvinský kouč Michal Brůna.

Kopřivnice bojuje o bronzové medaile proti Lovosicím. Ty doma v úvodním utkání zvítězily 30:26, odvetu ale opanoval tým z města Tatry, který před svými fanoušky zvítězil 35:28. Nejlepším střelcem utkání byl s deseti góly domácí Polcar.

Už po sezoně mají házenkářky Poruby. Ty v play-out vyhrály tři zápasy v řadě, v tom posledním ale prohrály 28:29 v Plzni.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient