Všichni mají ještě v živé paměti rok starou koronavirovou kalamitu, která zabránila české účasti na mistrovství světa házenkářů. I letos si národní tým prošel krušnými okamžiky.

Čeští házenkáři se na začátku minulého týdne začali v Ostravě připravovat na mistrovství Evropy, jenže vstupní testy odhalily dva pozitivní případy omikronu – jeden z nakažených byl hráč, druhým člen realizačního týmu.

Reprezentace proto přípravu přerušila a v izolaci čekala na další testy. Ty naštěstí už nikoho dalšího nakaženého neodhalily, a tak národní tým od konce týdne zase trénuje. „Chtěli jsme se poučit z chyb z minulého roku, proto jsme nasadili tvrdší opatření. Jsme opravdu rádi, že dnešní odběry potvrdily správnost nastaveného režimu. Kluci mohou opět trénovat a věříme, že příprava bude bez komplikací,” uvedl pro portál sport.ceskatelevize.cz prezident házenkářského svazu Ondřej Zdráhala.

Trenér Rastislav Trtík povolal na závěrečný kemp 21 hráčů a v záloze je taky čtrnáct dalších náhradníků, kteří se pravidelně testují, aby v případě potřeby mohli naskočit do turnaje. „Pevně věříme, že se tým zvládne i přes komplikace připravit co nejlépe a podá na mistrovství Evropy kvalitní výkon,” říká Zdráhala. Konečná nominaci bude oznámena na dnešní tiskové konferenci, která začíná ve 14 hodin.

Národní tým odjede v úterý do Bratislavy, kde v základní skupině postupně narazí na Španělsko, Bosnu a Hercegovinu a Švédsko. Aréna v hlavním slovenském městě přitom může být naplněna z pětadvaceti procent.

Foto: Česká házená

Tvorba webových stránek: Webklient