V únoru proběhl v Ostravě v hale na Dopravním učilišti turnaj Starých pánů a mladých dam. Házenkáři díky akci podpořili Marušku Kučerovou, na kterou se vybralo přes 53 tisíc korun.

Maruška se narodila v roce 2009 v Ostravě. Na svět přišla už ve 32. týdnu těhotenství a po dlouhém 38hodinovém porodu, po kterém musela být kříšena. Později se ukázalo, že se jí neokysličil celý mozek a došlo k jeho trvalému poškození. Diagnóza? DMO spastická kvadruparéza.

Maruška je však statečná a bojuje. Taky fandí házené a pochází z házenkářské rodiny. A házenkáři jí na oplátku pomáhají. Letos se na turnaji povedlo vybrat 53 054 korun, které budou použity na rehabilitaci v Lázních Klimkovice.

Na turnaji si zahráli bývalí hráči, muži i ženy, z Ostravy, kteří v minulosti hráli extraligu i nižší soutěže, Dorazili taky pánové z Hlohovce, Trnavy či Nových Zámků a ženy z Otrokovic, Nitry a Bratislavy. Akci svou návštěvou podpořil i předseda České házené Ondřej zdráhala.

Tvorba webových stránek: Webklient