Házenkářský klub z Paskova organizoval ve městě předpouťovou zábavu. Ta byla spojena s házenkářskou tématikou.

Součástí předpouťové zábavy v Paskově bylo i sportovní odpoledne, které bylo určeno (nejen) pro malé házenkáře.

V zámeckém parku byla připravena cesta sportovce a děti během pouti parkem plnily nejrůznější házenkářské úkoly, střílely na bránu, trefovaly kužely nebo třeba skákaly. Součástí programu byla taky malá exhibice v miniházené, házenou si zahráli i děti z Pakova a dorazili taky hráči extraligového Frýdku-Místku, kteří nezapomněli ani na autogramiádu.

„Moc nám sice nepřálo počasí, i tak ale dorazilo přes 80 dětí – nejen z Paskova, ale z celého okolí,“ uvedl trenér Tomáš Horáček.

Po koronavirových časech klub málem zanikl, pak se ale znovu rozjel a teď se těší velkému zájmu dětí. „Máme dva týmy minižáků, spojený tým mladších žáků a žaček a taky muže, kteří by letos chtěli hrát na špici tabulky,“ prozradil Horáček.

V Paskově hraje aktuálně házenou více holek než kluků. „Chtěli bychom tady mít více dívčích kategoriích,“ přeje si Horáček, který se s námi podělil i s dalšími plány. „Plánujeme další náborové akce, jedna by měla proběhnout hned na začátku školního roku. Potom chceme objet všechny okolní školy, půjdeme do tříd a oslovíme děti. Chceme klub propagovat,“ dodal.

Tvorba webových stránek: Webklient