Mladší dorostenci Sokolu Ostrava dosáhli historického úspěchu. O víkendu porazili Jičín a získali titul!

Psal se rok 2011, když se starší žáci Sokolu Ostrava stali mistry republiky. Od té doby uplynulo dlouhých jedenáct let – letos však klub slaví další velký úspěch. Na ten dosáhli ostravští dorostenci, který poprvé v novodobé historii oddílu získali republikový titul. Co nám po triumfu nad Jičínem, po němž vypukly veliké oslavy, řekl jejich trenér David Kalous?

Dosáhli jste obrovského úspěchu. Už vám došlo, co se vám povedlo?

Na začátku sezony s námi nikdo moc nepočítal. V naší skupině jsme ale skončili druzí a nakonec jsme vyhráli celorepublikovou skupinu. Každý zápas byl však strašně těžký a soutěž byla vyrovnaná. Každý mohl porazit každého, rozhodovaly maličkosti.

Byla s blížícím se koncem soutěže cítit velká nervozita?

Čím víc se blížil závěr soutěže, tím byl tlak na hráče větší. Začali si uvědomovat, že by mohli dosáhnout na úspěch a psychicky to pro ně bylo těžké. Ale zvládli to skvěle.

Jak jste prožívali zápas s Jičínem, který rozhodl o vašem titulu?

S Jičínem to bylo těžké, ta poslední kola byla už náročná. Kluci to měli v hlavách a uvědomovali si, že kdyby prohráli, tak by asi neskončili první. Bylo to svazující. Na poslední zápas přišli rodiče, podpořili nás i kluci z dalších týmů, už jsme to nechtěli pustit.

Jaké byly oslavy?

Oslavy byly veliké. Šlo vidět, že to z kluků spadlo, užili si to. Jen škoda, že hned nedostali medaile, každopádně euforie byla veliká. Z kluků to spadlo a byli rádi, že to mají za sebou. Je to dílčí úspěch k tomu, aby jednou byli dobří i v seniorské kategorii či v reprezentaci.

V čem byla hlavní síla mistrovského celku?

Jedná se o výsledek dlouhodobé práce. Od té doby, co nastoupili do minižáků, je vedlo hodně trenérů a každý jim něco dal. Udržel se kolektiv. Máme tady více než deset hráčů, kteří spolu jsou už odmala. Tým se tvořil dlouho, jen jsme ho ve spolupráci s Polankou vhodně doplnili a kluci, kteří přišli, skvěle zapadli do kolektivu. Jasně, máme tady individuality, ale hlavní je kolektiv. Když někdo vypadl nebo nemohl, tak ho vždy někdo dokázal nahradit. Na trénincích i v zápasech kluci odváděli maximum.

Tvorba webových stránek: Webklient