V minulých dnech proběhlo v Mostě národní finále mladších žaček – tedy turnaj, na kterém se přestavily nejlepší školské týmy dívek z celé republiky. Mezi elitou nechyběly ani Klimkovice. 

Hráčky z Klimkovic skončily na turnaji sedmé z osmi účastníků. V Mostě vyhrály dva zápasy proti domácímu týmu, třikrát taky prohrály. 

„V týmu jsme měli pět házenkářek a osm holek, které házenou nehrají. Zatímco ostatní týmy měly sportovní nebo přímo házenkářské třídy, my jsme tam jeli coby klasická městská škola,“ řekla paní učitelka Zita Nyklová, která s týmem do Mostu vyjela. „Ani já házenou netrénuju, jsem tělocvikářka,“ usmála se. 

Dívky, které do Mostu vyrazily, udělaly klimkovické házené skvělou reklamu. „Naše škola se na republiku dostala poprvé v historii. Kdo ví, jestli to ještě někdy zopakujeme. Holky si to hodně užily, poprvé vyjely někam tak daleko, navíc se jim povedlo dvakrát vyhrát, to je skvělé,“ řekla Zita Nyklová ze ZŠ Klimkvocie.

Na zkušenější týmy, ve kterých bylo daleko více házenkářek, hráčky Klimkovic nestačily, v každém zápase ale bojovaly, co jim síly stačily. „Baví je to. Snaží se. S přípravou nám pomohly i holky, které k nám dříve chodily na školu. Je to fajn, mám radost z toho, jak u nás funguje spolupráce mezi školou a našimi bývalými žáky,“ dodala Zita Nyklová. 

Tvorba webových stránek: Webklient