Uplynulé dny patřily prestižnímu Prague Handball Cupu, na který vydaly i týmy z našeho kraje. Parádního úspěchu dosáhl výběr mladších dorostenců sestavený z hráčů Klimkovic a Frýdku-Místku, který vyhrál pavouka skupiny B.

Házenkáři Klimkovic spolupracují s Frýdkem-Místkem, a tak sestavili společný tým, který se v Praze prezentoval parádními výkony. „Hráči z Frýdku doplnili naše nejlepší házenkáře. Jsme rádi, že nám pomohli, bez nich bychom nedokázali to, co se nám povedlo. Spolupráce fungovala na jedničku,” řekl předseda klimkovické házené Zdeněk Zbořil.

Spojené mužstvo pod vedením klimkovického kouče Dobosze a jeho asistenta Bohanese v základní skupině porazilo soupeře z Belgie a Dánska, nestačilo však na Duklu, Lovosice, tým z Německa a dánský Viby Handbold. Tým Klimkovic a Frýdku-Místku tak zamířil do pavouka play-off B, kde postupně odstavil z cesty německý Stuttgart, nizozemský Hercules, poté přehrál i druhý výběr Stuttgartu a ve finále zdolal 20:16 dánský Novling.

„Nečekali jsme, že můžeme vyhrát celého pavouka, je to paráda. Bylo to hodně těžké, je to skvělý a historický úspěch, toto se Klimkovicím ještě nikdy nepovedlo,” řekl spokojeně Zbořil.

Na Prague Handball Cup vyrazily z Klimkovic i mladší žačky, které postoupily do pavouka play-off A, kde nestačily na pozdějšího vítěze z Plzně. „Říkali jsme si, že kdybychom vyhráli jeden zápas, tak by to byl úspěch. A nám se povedlo zvítězit čtyřikrát, byla to fantazie,” pochválil mladé házenkářky Zbořil.

Na letošní ročník turnaje budou všichni (nejen v Klimkovicích) ještě dlouho vzpomínat. „Byl to velký zážitek, turnaj byl na vynikající úrovni. Jsme nadšení,” dodal Zbořil.

Tvorba webových stránek: Webklient