Výběr starších žaček Moravskoslezského kraje skončil na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji jedenáctý.

„Přestože, jak již výsledky týmů z našeho kraje v Žákovské lize napovídaly, jsme odjížděli jako outsideři, je toto umístění zklamáním,“ řekla trenérka Klára Jandačová.

Děvčata hrála úvodní zápas proti Pardubickému kraji. Náš tým vedl už o čtyři branky, nakonec vyhrál 11:10. „Šanci dostaly všechny hráčky z lavičky, bohužel ale nedokázaly náskok uhájit. Toto se ukázalo jako rozhodující v konečném pořadí skupiny, protože vítězství o dvě branky by nás posunulo do boje o sedmé místo,“ upozornila Klára Jandačová.

Moravskoslezský výběr pak nestačil na Karlovarský kraj, Vysočinu ani Prahu. V posledním duelu s Jihočeským krajem hrála naše děvčata skvěle. „Jako během celého turnaje holky hrály nad hranicemi svých možností. Bojovností a nasazením na hranici „sebezničení“ držely šanci na úspěch do posledních vteřin. Porážka 9:10 hodně bolela, slzy děvčat bylo těžké zastavit,“ přiznala Klára Jandačová.

V utkání o konečné 11.místo se Středočeským krajem se opět dostaly na hřiště všechny holky a s přehledem zvítězily 18:10. „Vždy je lepší, když se končí výhrou. Mohly jsme být výš, holky na to měly, ale bohužel nám některé zápasy nevyšly podle plánu,“ uvedla trenérka, která výběr vedla společně s Radanem Ustrnulem. „Holky si olympiádu užily naplno, atmosféra byla fajn. Holky byly taky plavat, podívaly se na ostatní sporty a podpořily i chlapecký výběr v Sezimově Ústí,“ dodala.

V týmu byly na spojkách čtyři děvčata ročníku 2010. „To je velmi dobrý základ pro turnaj krajů, který se bude konat v příští sezoně,“ uzavřela trenérka Jandačová.

Tvorba webových stránek: Webklient