Dívčí tým Moravskoslezského kraje, který bude bojovat o co nejlepší umístění na Handball V4 Cupu, dostala na starost Lucie Hudečková. Ta už své svěřenkyně chystá na páteční start s výběrem Západoslovenského kraje.

Dívčí tým ze severu Moravy absolvoval společné tréninky už v červnu a formu ladí i v těchto dnech. „Na začátku jsme měli pětadvacet děvčat, z nichž nám zbylo osmnáct hráček. Dvě se teď ale nemohou připravovat, takže nás je šestnáct. Nikdo se už nesmí zranit,” říká Lucie Hudečková, která na klubové úrovni působí v karvinském Sokole. 

Ve výběru Moravskoslezského kraje má zastoupení každý z regionálních klubů. Nejvíce hráček však dodala ostravská Poruba. „To je naše výhoda, holky se už delší dobu znají a jsou sehrané,” uvedla Hudečková. 

K favoritkám dívčího turnaje by měly patřit Maďarky. „Slovenky měly kvůli covidu stejnou pauzu jako my. Polky a Maďarky se však nezastavily a připravovaly se neustále. Uvidíme, jak moc se to projeví,” vrací se trenérka českého týmu k nedávnému složitému období. 

Tým Lucie Hudečkové nejprve narazí na výběr Západoslovenského kraje, poté ho čeká polský výběr reprezentující Slezsko a nakonec soupeř z maďarské akademie NEKA. 

„Holky se už těší a já jsem zvědavá, jak vzájemné měření sil bude vypadat. Konkurence bude veliká, vždyť Maďarky jsou na špici. Nechme se překvapit, jak to celé dopadne,” uzavřela Lucie Hudečková. 

Tvorba webových stránek: Webklient