Šlágr uplynulého extraligového kola se odehrál v Zubří, kam zavítala Karviná. Ta dlouho tahala za kratší konec, nakonec ale vyhrála. Velkou zásluhu na tom měl i Jan Užek, jehož jsme vyhlásili Hráčem kola. 

Zubří se v úvodu dostalo dokonce do šestigólového trháku, Karviná ale zabrala a srovnala na 9:9. „Na a začátku jsme se dostali zbytečně pod tlak, něco nám nevyšlo v útoku a najednou měli domácí náskok. Ale celý tým si věřil, věděli jsme, že máme sílu to zlomit a že se házená hraje šedesát minut. Díky naší bojovnost a vytrvalosti jsme ten zápas zlomili,” řekl nám Jan Užek.

Oba týmy se přetahovaly až do závěrečných minut a utkání nabídlo velké drama, které nakonec ovládli po výsledku 28:25 hosté. „Řekl bych, že rozhodla naše hra 7 na 6, kdy jsme si pokaždé vytvořili stoprocentní šanci. V útoku jsme hráli trpělivě, do toho měl Nemo strašně důležité zákroky. Klíčová byla taky naše obětavost v obraně,” uvedl Užek.

Karvinský pivot sehrál hodně důležitou roli ve druhé půli, během které dal několik důležitých branek. Celkem se v utkání trefil čtyřikrát. „První poločas nebyl takový, jaký bych si úplně představoval, ale ve druhém poločase to byla zásluha kluků, kteří mě našli a já už musel jen proměnit. Jsem rád, že nám to jako týmu vyšlo,” řekl spokojeně Užek, který měl lví podíl na triumfu Baníku.

Derby opět provázela bouřlivá kulisa a vyhrocená atmosféra. „Tyto zápasy mají tradici už v žacích, jsou to zápasy, ve kterých se dá napětí krájet a je to jen dobře, proto na to chodí diváci,” prohlásil Užek a dodal: „Kulisa byla super. Jsem rád, že je situace momentálně taková, že diváci mohou chodit do hal, bez nich to nebylo ono. Hodně nám pomohli i naši fanoušci, kteří byli skvělí, všichni jsme cítili jejich energii.”

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient