Portál mskhandball.cz zavádí novou pravidelnou rubriku Hráč kola. Jejím prvním vítězem se stal Vojtěch Patzel z Karviné.

Náš kraj má na extraligové a interligové mapě celkem čtyři kluby, které se týden co týden rvou o body do svých tabulek. A my jsme se rozhodli, že vždy po konci kola z nich vybereme jednoho házenkáře nebo házenkářku, kterého vyhlásíme Hráčem kola. Tím prvním se stal Vojtěch Patzel, který hájí barvy Karviné. 

Dvaadvacetiletý reprezentant pomohl ve víkendovém šlágru kola Karviné šesti góly k výhře nad Duklou. Tedy nad týmem, ze kterého do Baníku přišel. A jak nám prozradil, tak tyto vzájemné zápasy jsou pro něj vždy velmi prestižní. 

Proti Dukle jste celou dobu vedli, dlouho jste se ale nemohli odtrhnout. Stál vás zápas hodně sil? 

Zápasy Karviné s Duklou jsou vždy náročné. Mám tu možnost posoudit zápasy z obou pohledů, vzhledem k tomu, že jsem přišel právě z Dukly. Takže ano, zápas stál hodně sil, ale samozřejmě jsem spokojený s konečným výsledkem a dalšími dvěma body.   

Soupeř často měnil obranu. Dělalo vám to problémy? 

Neřekl bych, že nám to dělalo úplně problémy, ale trvalo déle, než jsme se dostali do herní pohody a do pořádného tempa. Nakonec jsme to ale zvládli a řekl bych, že dobře.   

Stejně jako Jan Užek jste dal šest branek, zejména ve druhé půli jste nasázel několik důležitých gólů. Byl jste se svým výkonem spokojený? 

S výkonem jsem spokojeny tak napůl. První poločas z mé strany nebyl úplně podařený, v tom druhém už to bylo ale lepší. Takže tak 50 na 50, pořád je co zlepšovat.   

Za Duklu jste dříve hrával, jsou pro vás tyto zápasy o to specifičtější? Byl jste před utkáním nervózní? 

Samozřejmě, zápas s Duklou je pro mě více specificky, jsou tam kluci, se kterými jsem dlouho hrával a určitě chci, abychom byli proti Dukle vždy úspěšní. Nervózní jsem byl, ale vždy, když se pískne, tak to ze mě spadne a soustředím se jen na náš výkon.   

Ve druhé půli to na hřišti hodně jiskřilo. Bylo utkání hodně vyhecované? 

Utkání vyhecované určitě bylo. Tak, jako vždy při vzájemném střetnutí s Duklou. Ale řekl bych, že to bylo v rámci možností v pohodě. 

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient