Házenkáři Frýdku-Místku v neděli prolomili trápení a dočkali se první výhry v sezoně. Sedmi góly k ní pomohl Vojtěch Petrovský, jehož portál mskhandball.cz vyhlásil Hráčem kola. 

Svěřenci trenéra Daniela Vala z úvodních pěti duelů letošního ročníku čtyřikrát prohráli a připsali si pouhý bod za jednu remízu. Ovšem třikrát padli jen o gól.

V neděli už doma porazili 32:26 Jičín a dočkali se prvního triumfu v sezoně. „Už jsme museli vyhrát, byli jsme pod tlakem. S Jičínem jsme na tom byli podobně, ale hráli jsme doma a věřili jsme, že vyhrajeme,” řekl nám po utkání Vojtěch Petrovský.

Pětatřicetiletá spojka prožívá dobrý vstup do sezony. Petrovský pravidelně dává góly a sedmkrát se prosadil taky proti Jičínu. „Pět gólů jsem dal ze sedmiček, ze hry jen dva. Vždy jsem k sobě kritický, takže úplně spokojený nejsem. Ale jsem rád, že jsme utkání zvládli,” prohodil.

Jičín přitom dlouho držel krok a ještě v poločase domácí vedli jen o gól. „Prohrávali jsme 7:11, ale pak jsme změnili obranu a soupeř s tím měl problém. Předtím se prosazovali skoro ze všeho. Ve druhé půli jsme však obranu zlepšili, dali jsme i snadnější góly a pak už jsme to udržovali,” okomentoval Petrovský průběh utkání.

Podstatnou část loňské sezony byl Petrovský zraněný, teď je ale fit a svému týmu hodně pomáhá. „Držím pohromadě, to je hlavní,” usmál se.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient