V sobotu 26. února se uskutečnilo třetí kolo Česko-Slovensko-Polské ligy mladších žákyň, které hostilo polské město Ruda Slaska. Na turnaj odjely i týmy Poruby a Bohumína.

Do Polska se po všech možných restrikcích sjelo všech šest týmů, mezi nimiž nechyběly ani házenkářky Bohumína a Sokola Poruby. Ostravanky bojovaly, nakonec ale skončily poslední. Bohumín dopadl lépe a obsadil třetí místo.

„Náš tým předváděl celou dobu velmi bojovný a kompaktní výkon,“ pochválil hráčky Bohumína trenér David Zaoral.

Házenkářky Bohumína v prvním utkání narazily na polské Swietochlowice, které porazily o gól. „Toto utkání dalo holkám sebevědomí, dlouho pak držely krok v následujících zápasech s pozdějším vítězem z Bytče a druhým Trenčínem,“ dodal Zaoral.

Mezi vyhlášenými talenty z jednotlivých družstev byla oceněna i bohumínská univerzální hráčka Tonička Jurčová. „Tento turnaj ukázal soudržnost našeho týmu, na turnaj jely prakticky všechny hráčky z týmu a hrály všechny, které byly zdravotně v pohodě. Spolu s trenérkou jsme měli velkou radost z předvedené hry, holky makaly celou zimní přípravu a tento turnaj ukázal, že tým mladších žaček z Bohumína jede bomby,“ usmál se Zaoral.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient