V sobotu 21. ledna proběhlo 1.kolo ČSPL v kategorii starších žaček. Pořadatelem byl polský klub SPR Grunwald Ruda Slaska.

Kromě domácího celku se turnaje zúčastnily taky týmy Swietochlowic, Žiliny, Bytče, Bohumína a Poruby. „Letošní ČSPL jsme v Porubě pojali trochu netradičním způsobem. Vzhledem k velkému vytížení kostry týmu, ím mám na mysli, Žákovskou ligu, MS ligu, krajský výběr či aktuální Kemp talentované mládeže v Nymburcem jsme se rozhodli, že v ČSPL dostanou příležitost všechna děvčata a větší zátěž „naložíme” právě na mladší hráčky, které hrály minulý týden v Žákovské lize méně,“ řekl trenér Poruby Radan Ustrnul.

Z výhry se radovala Žilina, Bohumín byl pátý a Poruba šestá. „Ale jak už jsem řekl, výsledky nás v tomto případě tolik nezajímaly, důležitá byla bojovnost děvčat a sbírání zkušeností, které věříme, že zužitkují v dalších utkáních,“ prohlásil Ustrnul.

Poruba v Polsku sice nevyhrála, prezentovala se ale dobrým výkonem „Celkově můžeme říci, že starší hráčky zahrály svůj standard a mladší udělaly výkonnostní pokrok. V dalších dvou kolech zůstaneme u stejné filozofie a výsledkové cíle jsou pro nás hlavně v Žákovské lize,“ dodal Radan Ustrnul.

Tvorba webových stránek: Webklient