Výběr chlapců Moravskoslezského kraje získal na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji bronz. Ten si na krk pověsil i trenér Petr Mazur. 

Petr Mazur, jenž působí ve Frýdku-Místku, vedl tým společně s kopřivnickým Jaromírem Petřekem. Jejich svěřenci letos až do olympiády nepoznali hořkost porážky, jenže hned v úvodním duelu nestačil na Zlínský kraj. „Ten se nad námi vytáhl. Perfektně se na nás připravil. I když jsme tento výběr v přípravě porazili, toto klání nám nevyšlo a prohráli jsme,” uznal trenér Mazur.

Další duely ale náš kraj zvládl a došel až do semifinále, kde nestačil na výběr Plzeňského kraje. Zklamání ale muselo jít stranou, tým totiž čekal ještě boj o bronz proti Jihomoravskému kraji. Svěřenci trenérů Mazura a Petřeka v něm byli nakonec úspěšnější, vyhráli o jeden gól a vybojovali medaile.

„Bezprostřední pocity po získání medaile byly perfektní, krásné, ohromující. Nemůžu říct, jestli je to překvapení. Olympiáda je většinou odraz žákovské ligy a tentokrát se to znovu potvrdilo. V semifinále totiž byla družstva, která skončila na prvních čtyřech místech v žákovské lize. Plzeň, Lovosice, Telnice a Frýdek-Místek,“ uvedl Mazur, který se ještě vrátil k dramatické bitvě o bronz: „Vyhráli jsme o jednu branku, 15:14. Soupeř asi osm vteřin před koncem střílel z křídla. Přehazoval našeho brankáře. Naštěstí netrefil bránu. Z toho jsme měli velkou radost a získali díky tomu třetí místo.”

Mazur už před turnajem říkal, že olympiáda bude něco úplně jiného, než na co byli hráči krajského výběru v průběhu sezony zvyklí. A to se taky potvrdilo. „Jednotlivé zápasy měly svůj náboj. Kluci hráli pod hodně velkým tlakem, což se projevovalo tím, že dělali chyby, na které u nich nejsme zvyklí. Nakonec jsme to ale zvládli. Chyby pramenily z toho, že každý věděl, o co jde a uvědomoval si, že hraje na velkolepé soutěži,“ věděl Mazur.

Krajský výběr se v průběhu roku scházel pravidelně a vytvořil skvělou partu, což se pak na olympiádě projevilo. „Někdo hrál lépe, někdo hůře, někdo byl po zranění, někdo zraněný. Někomu olympiáda nevyšla, neměl načasovanou formu. Ovšem každý si během olympiády svým výkonem řekl o to, že je platným hráčem v týmu. Každý nějakým střípkem přispěl k tomuto úspěchu,“ chválil své svěřence Mazur, jenž měl z výkonů krajského týmu radost. „Hráli jsme jinou házenou než ostatní. Více kombinační. Mnoha trenérům, kteří na olympiádě byli, se naše házená moc líbila,” uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient