Adam Fojtík z týmu mladších žáků Frýdku-Místku má na jaře formu jako hrom. Po dalším parádním víkendu jsme ho vyhlásili Hvězdou týdne.

Třináctiletý Adam Fojtík zářil už minulý víkend, kdy dal devět branek nejprve Karviné a poté Ostravě. Teď si ještě polepšil – proti Kopřivnici se prosadil šestkrát a s Polankou dokonce třináctkrát.

„Bylo to dobré, ale mým cílem bylo dát dvacet gólů, což se mi nepovedlo. Šance jsem měl, dvacítka mohla padnout,“ usmál se.

Proti Polance Frýdek-Místek dominoval a vyhrál 26:19, na Kopřivnici ale nestačil a prohrál 21:29. „Jsou to naši největší rivalové. Jendou vyhrajeme my, jindy zase oni. Teď nás Kopřivnice přehrála v osobce, my jsme hodně faulovali a často jsme hráli v oslabení,“ řekl Fojtík.

Třináctiletý talent, který nastupuje na levé nebo střední spojce, se učí taky od zkušenějších. „Chodím se dívat na muže Frýdku-Místku i Karviné. Hodně se mi líbí Vojta Patzel z Baníku. Sám bych se jednou rád dostal do německé Bundesligy, ale vím, že to bude hodně náročné,“ dodal Adam Fojtík.

Tvorba webových stránek: Webklient