Starší žáci z Havířova oba své víkendové zápasy prohráli. Nás ale zaujaly velmi dobré výkony, které předvedl Andre Fabián, jehož jsme vyhlásili Hvězdou týdne.

Havířovští starší žáci prohráli jak s Novým Jičínem (16:19), tak s Frýdkem-Místkem B (9:29). Frýdek-Místek byl napřed, na Nový Jičín ale Havířovu chyběl jen kousek. „Postrádali jsme více štěstí a lepší výkon všech v obraně,“ uvedl Andre Fabián, který dal za víkend třináct branek. „Se svým výkonem jsem byl částečně spokojený. Vidím, že výkonnost stoupá a mrzí mě jenom, že jsme nevyhráli,“ dodal.

Třináctiletý házenkář se blýskl zejména v duelu s Novým Jičínem, proti kterému se prosadil osmkrát. Střelecky se mu daří ve všech zápasech, Havířov ale body nesbírá. „Házená v Havířově nemá zatím takovou tradici a v chlapecké žákovské kategorii je nás málo. Ale i tak je tato sezona velmi poučná a hodně mě naučila,“ říká a pokračuje: „Konečně jsme po covidu zase hráli zápasy a výkony našeho malého a mladého týmu se zlepšovaly. Tím pádem se více začalo dařit i mě.“

Andre Fabián se od svých tří let věnoval hokeji a v jedenácti začal hrát házenou, ke které jej přivedl přítel jeho mámy. Od té doby už u házené zůstal, navíc dělá ještě plno doplňkových sportů. „Házenkářský vzor vyloženě zatím nemám, ale líbí se mi hra hráčů HCB Karviná, obzvláště v letošním finále,“ přiznal talentovaný házenkář, který nám prozradil, že do Karviné v létě přestoupí.

Havířov tak přijde o jednu ze svých velkých opor. „Tímto bych chtěl obzvláště poděkovat svému prvnímu trenéru Tomáši Bártovi, díky kterému jsem se hodně naučil. On mi ukázal základy mládežnické házené. Házenou chci dělat dobře, mám ji rád, učí mě být silným a mám díky ní i plno kamarádů. Vše ostatní ukáže čas a moje odhodlání, podporu rodičů a okolí mám,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient