Dvanáctiletý Daniel Dyrčík z týmu mladších žáků Ostravy předvedl něco, co se jen tak nevidí. Během dvou víkendových zápasů nasázel celkem 28 branek. Není divu, že jsme ho vyhlásili Hvězdou týdne.

Máte za sebou zápasy proti Frýdku-Místku (29:19) a Polance (30:33). Byl to těžký víkend?

Víkend to nebyl nějak těžký, házená mě totiž moc baví a vždy se moc těším na všechna utkání. Trenér nás dobře připravil.

Proti Frýdku-Místku jste vyhráli. Čím jste soupeře přehráli?

Proti Frýdku-Místku jsme mohli vyhrát už minule, ale nepovedlo se nám to, i když jsme v poločase vedli o sedm gólů. Tentokrát jsme se vyvarovali technických chyb a proměnili jsme vyložené šance. Více jsme chtěli, dařilo se mám jako týmu hlavně v obraně.

Co vám chybělo, abyste porazili i Polanku?

Polanku jsme mohli taky porazit už minule, ale dostali jsme gól v posledních vteřinách utkáni, byli jsme hodně zklamáni. V sobotním utkání jsme proti Polance udělali spoustu technických chyb a neproměnili vyložené šance, trenér měl málem infarkt. Pokud bychom neudělali tolik chyb, tak je porazíme.

Vám se víkend povedl na jedničku, dal jste 28 gólů. Byl to nejlepší víkend v sezoně?

Byl to můj nelepší výkon za celou dobu, co hraju házenou. Věřím, že ještě takových bude spoustu.

17 gólů proti Polance – už jste někdy odehrál lepší zápas?

Byl to nejlepší výkon, co jsem kdy zahrál. Zásluha na mých gólech však patří celému týmu, chyběl kousek a mohli jsme vyhrát oba zápasy.

Máte před sebou poslední dva zápasy. Co vás čeká potom?

O víkendu hrajeme v Kopřivnici, pokusíme se vyhrát oba zápasy. Pak se už moc těším na Polanka Cup. No a po prázdninách jdu ke starším žákům. Chtěl bych poděkovat trenérům mladších žáků Sokola Ostravy za jejich trpělivost při tréninku, protože to s námi nemají moc jednoduché.

Máte nějaký házenkářský vzor nebo sen?

Chtěl bych jednou hrát za českou reprezentaci a házenou se živit. Můj házenkářský vzor je Mikkel Hansen. Ale i u nás v Sokolu Ostrava máme hodně dobré trenéry a hráče, vždyť v roce 2022 vyhrál mladší dorost mistrovský titul.

Tvorba webových stránek: Webklient