Taky během uplynulého víkendu nás zaujalo několik házenkářů či házenkářek, kteří se blýskli parádními individuálními výkony. Za Hvězdu týdne jsme nakonec vyhlásili dvanáctiletého Daniela Hojníka z mladších žáků Karviné. 

Mladší žáci Karviné sice během uplynulého víkendu oba zápasy prohráli, ale v obou duelech své protivníky trápili. S Frýdkem-Místkem padli po výsledku 20:24, s Polankou prohráli 18:23. „Obrana nefungovala podle našich představ a v útoku jsme neproměnili několik vyložených šancí,“ uvedl dvanáctiletý Daniel Hojník z Karviné.

Baník přitom naposledy Polanku porazil, tentokrát se ale radoval soupeř. „Možná jsme si mysleli, že je porazíme znovu a nebyli jsme tak koncentrovaní. Hlavně ve druhém poločase, který jsme prohráli o pět branek,“ řekl karvinský talent.

Proti favorizovanému Frýdku-Místku Karviná předvedla lepší výkon. „Kluci z Frýdku jsou na tom lépe fyzicky, mají urostlé hráče na spojkách, kteří nám dělají problémy. Nicméně jsme zápas nechtěli vzdát předem, bojovali jsme a po celý zápas jsme s Frýdkem drželi krok. Frýdek byl ale pořád o tři až čtyři góly napřed. Abychom je porazili, museli bychom proměňovat všechny své šance a v obraně být o trochu víc agresivnější,“ dodal Hojník, jemuž zápas s Frýdkem-Místkem vyšel parádně a dal v něm deset branek. „Mě osobně se dařilo, mrzí mě ale, že jsem neproměnil sedmičku. Celkem jsme je nedali tři, kdybychom je proměnili, mohli bychom i vyhrát,“ myslí si.

Proti Polance se prosadil čtyřikrát a za víkend tak nasázel celkem 14 branek. „Byl to můj druhý nejlepší víkend. Ale mohl být ještě lepší, kdyby mi vyšel lépe zápas proti Polance,“ uznal Hojník z mladších žáků Karviné, které vede bývalý reprezentant a stále ještě současný hráč Baníku Jan Sobol. „Jsme rádi, že můžeme našeho trenéra vidět na palubovce v zápasech. Herně jsme se pod ním posunuli a stále budeme, o tom svědčí taky naše výsledky,“ říká mladý házenkář.

Dvanáctiletý Daniel Hojník patří v každém utkání svého týmu k nejlepším hráčům na hřišti. Pravidelně dává góly a jeho parťáci se na něj mohou spolehnout. On má ještě přitom celou kariéru před sebou. „Chci sbírat co nejvíce zkušeností. Rád bych se dostal do mládežnických výběrů a postupně až do karvinského A týmu. Poté bych si chtěl vyzkoušet i nějaké zahraniční angažmá. A kdyby vyšla i reprezentace, byla by to třešnička na dortu,“ usmál se.

Tvorba webových stránek: Webklient