I v minulých dnech jsme pečlivě sledovali výkony našich mladých házenkářů a házenkářek. Zaujala nás celá řada z nich, za vítěze a naši Hvězdu týdne jsme ale nakonec označili Davida Kovala z Polanky nad Odrou. 

David Koval ve čtyřech letošních zápasech v soutěži starších žáků nasázel už 38 branek. A hned jednadvacet z nich dal během uplynulého víkendu. „Jsem spokojený, ale vždycky to může být ještě lepší,” usmál se.

Desetkrát se David trefil v zápase s Karvinou, kterou Polanka porazila 19:12. Ještě o gól více zaznamenal v utkání s Třincem (29:24 pro Polanku). „Byly to docela těžké zápasy,” přiznal.

Polanka letos remizovala s Centrem Haná, zbylé tři zápasy vyhrála. „S naší hrou jsme celkem spokojeni, ale máme určité reservy v obraně. Proti Hané jsme neproměňovali šance, to nám pak chybělo,” řekl David Koval.

Polanka má silný tým, který má ty nejvyšší ambice. „V naší soutěži chceme určitě získat medaili a také bychom se rádi kvalifikovali do žákovské ligy. Do ČSPL ligy se už nám to povedlo,” těší čtrnáctiletého talentovaného házenkáře, který patří taky do krajského výběru chlapců. „Jsem za to rád. Můžu se porovnat a zahrát si s dalšími talentovanými hráči z našeho kraje,” těší jej.

Tvorba webových stránek: Webklient