Starší žáci Ostravy o víkendu sice nestačili na Kopřivnici, David Pavlišinec však opět předvedl parádní výkon. Vyhlásili jsme ho proto Hvězdou týdne. 

Ostravští starší žáci si nejprve připsali skalp Zlína. „V prvním poločase jsme hráli dobře a udělali jsme si náskok, po přestávce nám ale nepracovala obrana a ještě to byl boj,” řekl David Pavlišinec.

V dalším utkání Ostrava narazila na Kopřivnici, se kterou prohrála o gól. „Nebránili jsme tak, jak jsme měli. Taky jsme neproměňovali tutovky,” mrzelo Pavlišince, který dal v obou zápasech dohromady 19 branek. „Bylo to dobré, dal jsem dost gólů, ale pořád je co zlepšovat. Musím pracovat na své obraně a přehledu ve hře,” okomentoval svůj výkon.

Pavlišinec je oporou svého týmu, pravidelně dává spoustu branek a tým na něj spoléhá. Navíc pomáhá i mladším dorostencům, kde sbírá cenné zkušenosti. „Je to úplně jiná úroveň, posouvá mě to dál,” svěřil se čtrnáctiletý házenkář, jenž jedním dechem dodal: „Na fyzičku i psychiku je to náročné. Adaptovat se na dorost je náročnější než na žáky.”

David Pavlišinec taky patří do krajského výběru Moravskoslezského kraje. „Všechno mi to hodně pomáhá. Nejsem dokonalý, stále je na čem pracovat, a toto mě posouvá,” hlásí mladý talent, který sní o tom, že si jednou zahraje v Německu. „Bundesliga je nejlepší soutěží světa, moc rád bych se do ní dostal,” uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient