Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili Davida Waloszka z týmu mladších žáků Karviné. Ten Baníku pomohl parádními výkony ke dvěma remízám. 

Mladší žáci z Karviné jsou v tabulce druzí za suverénní Velkou Bystřicí. Během uplynulého víkendu hráči Baníku remizovali s třetí Kopřivnicí (26:26) i pátou Polankou (17:17), které tak zanechali za sebou. „Byly to náročné zápasy. Ale remízy nebereme. Chtěli jsme víc, bohužel jsme soupeře podcenili,“ řekl David Waloszek. „S Polankou jsme vedli i o tři góly, ale potom nás dotáhli. S Kopřivnicí to bylo celou dobu vyrovnané,“ dodal. 

Dvanáctiletý talent odehrál povedené zápasy. Proti Polance se trefil čtyřikrát, proti Kopřivnici dokonce devětkrát, čímž zaznamenal své letošní maximum. Na startu ročníku mu to přitom tolik střelecky nelepilo. „Proti Kopřivnici to byl asi můj nejlepší zápas. Podle trenérů jsem se neuvěřitelně zlepšil, ale do budoucna do toho dám ještě víc. Jsem na sebe hrdý,“ prohlásil. 

Mladší žáci Baníku si chtějí udržet druhé místo. Taky je čeká finále desetiboje a prázdninový turnaj ve Slovinsku. David Waloszek se zároveň těší na extraligové finále mezi Karvinou a Plzní. „Jsem na každém domácím zápase a finále si určitě nenechám ujít. Mám dva oblíbené hráče – Dominika Soláka a Vojtu Patzela. Za karvinské muže bych si jednou chtěl zahrát, stejně jako za českou reprezentaci,“ uzavřel. 

Tvorba webových stránek: Webklient