Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili Elišku Vaňkovou z Poruby. Čtrnáctiletá házenkářka pomohla ostravskému celku starších žaček ke dvěma výhrám.

Poruba přehrála Třinec (25:6) i Klimkovice (16:12), se kterými se nečekaně trápila. „Všichni jsme čekali lepší výsledek. Začátek jsme prospaly a podcenily. Klimkovice se od minulých zápasů zlepšily,“ přiznala Eliška, která se proti Klimkovicím prosadila třikrát. Dalších šest zásahů přidala v duelu s Třincem. „Třinec nastoupil do jarní části a má mnohem mladší hráčky, které nejsou zkušené. Ne, že my bychom byly zkušenější, ale máme více odehraných zápasů,“ dodala talentovaná házenkářka.

Eliška se střelecky prosazovala i v Žákovské lize. „Hodně zápasů se nám v ní nepovedlo. Zjišťujeme, že oproti ostatním týmům máme dost nedostatků,“ všimla si.

Čtrnáctiletá hráčka zároveň patří do výběrového týmu Moravskoslezského kraje. „Společná setkávaní mě určitě posouvají, je to nová zkušenost s jinými hračkami a trenérem Jardou Kalousem. Už se těším na závěrečný krajský turnaj, bude to jiná a určitě kvalitnější házená,“ říká Eliška, která se zúčastnila taky kempu nadějí v Nymburce. „Zkušenost to byla velká, ale bylo to fyzicky i psychicky náročné. Do budoucna mi to však dalo dost. Pod stresem jsem dělala hodně chyb, ovšem ukázalo mi to, co mám zlepšit,“ přiznala.

Eliška Vaňková bude dělat vše pro to, aby se jednou do reprezentačních výběrů dostala. „Mým snem je taky zahraničí,“ uzavřela.

Tvorba webových stránek: Webklient