Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili Erika Wojnara z týmu starších žáků Karviné. Ten dal ve dvou důležitých zápasech celkem devět branek.

Starší žáci Baníku se stali prvním týmem, který letos obral o body Frýdek-Místek. Utkání skončilo 17:17. „Je to zásluha celého týmu. Myslím, že jsme mohli i vyhrát, ale pokazili jsme závěr zápasu,“ řekl čtrnáctiletý Erik Wojnar, který dal v utkání čtyři góly.

Dalších pět branek přidal v duelu s Polankou, nad kterou Karviná zvítězila 23:18. „Byl to hodně úspěšný víkend, jsem za to moc rád. Od začátku sezony jsme se díky našim trenérům hodně posunuli,“ uvedl talentovaný házenkář.

Erik přišel do Karviné v létě z Třince. V Baníku se sešel i se svým starším bratrem Davidem, který hraje za karvinské dorostence. „Je to velká pocta a příležitost dostat se ještě dál. Jsem na sebe i bráchu pyšný, stejně jako rodiče a trenéři z Třince,“ prozradil Erik, který během uplynulého víkendu odehrál nejlepší zápasy za Karvinou. „Ale pořád je co zlepšovat,“ usmál se.

Jak Erik prozradil, jednou by se rád dostal do německé Bundesligy. Jeho házenkářskými vzory jsou Mikkel Hansen a Filip Jícha

Tvorba webových stránek: Webklient