Starší žačky karvinského Sokolu zakončily sezonu parádní víkendem. Ten skvěle zvládla taky Eva Stromková, kterou jsme vyhlásili Hvězdou týdne.

Starší žačky Karviné porazily jak Porubu (27:24), tak Krmelín (26:20). Eva Stromková dala v obou duelech deset branek. „Je to super, ale hlavně jsem ráda, že jsme vyhrály,“ řekla patnáctiletá házenkářka.

Eva Stromková letos dala celkem 191 branek a stala se nejlepší kanonýrkou celé soutěže. „Abych byla upřímná, moc jsem to nesledovala. Hlavní pro mě bylo, aby se nám jako týmu dařilo a v tabulce jsme se umístily co nejlépe,“ dodala skromně. „Lepší závěr sezony to ale ani být nemohl,“ usmála se.

Karviná sice v posledním kole porazila Porubu, v konečné tabulce na ni ale dva body ztratila. „Poruba je dost zkušený tým. Ve hře měli lepší obranu a tah na bránu. Přesto si myslím, že všechny naše zápasy byly vyrovnané a vydaly jsme ze sebe to nejlepší,“ uvedla talentovaná házenkářka, která bude hrát v příští sezoně za mladší dorost.

Jak nám taky Eva Stromková prozradila, jejím oblíbeným házenkářem je Ondřej Skalický z karvinského Baníku. „Mým snem je hrát první ligu a zahrát si za reprezentaci,“ přeje si.

Tvorba webových stránek: Webklient