Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili Filipa Štefka z Frýdku-Místku. Ten dal ve dvou zápasech frýdecko-místeckých mladších žáků dohromady 15 branek. A prosadil se i mezi žáky staršími.

Mladší žáci z Frýdku-Místku dali zapomenout na dvě úvodní porážky a tentokrát dvakrát vyhráli. Porazili Karvinou a Krmelín. „Oproti minulým zápasům jsme se více sehráli,“ řekl Filip Štefko. Nad Baníkem Frýdek-Místek zvítězil 23:17, Krmelín porazil 26:23. „Na zápasy jsme se poctivě připravovali. Proti Krmelínu jsme ale udělali zbytečné chyby, na které jsme si mohli dát větší pozor. Těžší to každopádně bylo proti Karviné,“ dodal Filip.

Dvanáctileté spojce se zápasy povedly na jedničku. Proti Karviné dal sedm branek, s Krmelínem se prosadil dokonce osmkrát. „Myslím, že to z mé strany byl dobré zápasy. Za tuto sezonu nejlepší. Věřím, že nás tyto výhry, ale i poučení z chyb, posunou zase dále,“ uvedl.

Filip sbírá zkušenosti také v B týmu starších žáků, za který letos odehrál už několik zápasů. „Hodně mě to posouvá,“ přiznal talentovaný házenkář, jehož vzorem je frýdecko-místecký Mathias Choleva. A jaký má svůj sen? „Jednou bych si rád zahrál v reprezentaci,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient