Uplynulý víkend nabídl spoustu vydařených výkonů mladých házenkářů i házenkářek z našeho kraje. Nás nejvíc zaujal jedenáctiletý Marek Petruška z Polanky B, jehož jsme vyhlásili Hvězdou týdne.

Mladší žáci Polanky B o víkendu porazili Klimkovice (25:13) i Krmelín (28:22). „Těžší bylo utkání s Krmelínem, bylo po celou dobu vyrovnanější,“ řekl Marek Petruška, který přiznal, že tým Polanky je ve velké pohodě: „Takovou formu jsme ještě neměli.“

Polanka B letos ve své skupině neztratila ani bod. „Jsme rádi, že se nám tak daří a určitě se budeme snažit, aby tomu tak bylo i nadále,“ hlásí talentovaný házenkář, který dal během uplynulého víkendu dohromady dvacet gólů. „Mám radost a jsem rád, že dokážu týmu pomoct a vyhráváme,“ dodal jedenáctiletý Marek, který má letos na kontě už 71 branek. „Letos mám dobrou formu. Budu se snažit, abych si ji udržel,“ dodal.

Marek Petruška v letošní sezoně sbírá zkušenosti i v A týmu Polanky. „Určitě mě to posouvá, soupeři jsou kvalitnější a rychlejší. Jsem rád, že dostávám šanci v družstvu, kde hrají hlavně starší hráči než já,“ těší mladého házenkáře, mezi jehož vzory patří Jakub Hrstka nebo Marek Vančo. „Mým snem je určitě dostat se do zahraničí,“ prozradil.

Tvorba webových stránek: Webklient