Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili Markétu Bartákovou z týmu starších žaček Klimkovic. Ta dala během jednoho víkendu 14 branek a svému týmu pomohla k důležitým výhrám.

Starší žačky z Klimkovic za sebou mají povedený víkend. Porazily Nový Jičín (22:19) i Hrabůvku (22:16). „Jsme rády, že jsme vyhrály. Šly jsme do toho s tím, že zvítězíme,“ řekla Markéta Bartáková, která dala celkem 14 branek. Proti Hrabůvce se prosadila desetkrát. „Ale už jsem odehrála i lepší zápasy,“ usmála se čtrnáctiletá házenkářka.

Klimkovice to na Hrabůvku umí, v soutěži ji porazily už podruhé. „Naučily jsme se, co hrají. A zvládáme to s přehledem,“ prohlásila. Naopak proti Novému Jičínu to byl vyrovnanější zápas. „Překvapily nás tvrdou obranou, kvůli které jsem se taky zranila. Ale naštěstí jsem ke konci mohla nastoupit dále do hry a vyhrály jsme,“ dodala Markéta.

Talentovaná házenkářka letos dala už více než 200 branek. Klimkovice jsou nyní v tabulce druhé, mají však stejně bodů jako první Poruba. „Na první místo si věříme, Porubu jsme porazily i v Žákovské lize,“ řekla Markéta. Ostatně, postupu do Žákovské ligy si velmi váží. „Dostaly jsme se do ní bez kvalifikace, protože jsme byly první v tabulce. Za což jsem byla ráda, protože je pro mě velká zkušenost hrát i s jinými týmy, než na které jsem zvyklá,“ uzavřela.

Tvorba webových stránek: Webklient