Mládežníci z našeho kraje o sobě dali zase pořádně vědět. Nás nejvíc zaujal třináctiletý Matyas Teichmann z oddílu TJ Sokol Ostrava, kterého jsme vyhlásili Hvězdou týdne.

Starší žáci Ostravy letos, až na remízu s Hlučínem, všechny zápasy prohráli. Během uplynulého víkendu ale zabrali a porazili 21:20 Karvinou. „Dali jsme do toho všechno, co jsme mohli. Určitě to nebyl lehký zápas, ale proti Karviné se dá hrát a nám se to tentokrát povedlo,“ řekl nám třináctiletý Matyas Teichmann.

Starším žákům Ostravy se letos příliš nedaří, sezona je ale ještě dlouhá. „Soupeři jsou na dobré úrovni, ale my věříme, že do konce sezony nasbíráme více bodů. Snažíme se sehrát nové kombinace, ale asi to ještě chtělo nějaký čas. A taky trochu toho štěstíčka,“ uvedl Matyas, který dal v letošních deseti zápasech 37 branek. Osmi z nich pak řídil výhru proti Karviné. „V této sezoně to byl můj nejlepší zápas, ale věřím, že dokážu předvést ještě více,“ usmívá se.

Matyas Teichmann v letošní sezoně nakoukl taky mezi ostravské mladší dorostence, což mu dodalo hodně zkušeností. „Soupeři jsou tam silnější a zkušenější. Hra v mladším dorostu je dynamičtější a pro mě osobně hodně obohacující v získávání dalších zkušeností,“ přiznává Matyas, jehož házenkářským snem je zahrát si za španělskou Barcelonu. „Po boku Dika Mema s číslem 10,“ přál by si.

Tvorba webových stránek: Webklient