Hvězdou týdne jsme vyhlásili čtrnáctiletou Michaelu Kosztolányiovou z týmu starších žaček Poruby. Ta celkem 11 góly pomohla k výhře nad Klimkovicemi (24:23) a Karvinou (20:15).

Máte za sebou dva těžké zápasy. Byl to hodně náročný víkend?

Ano, oba víkendové zápasy byly náročné. S Klimkovicemi jsme čekaly těžký zápas, ale nakonec nás dobrou hrou překvapila i Karviná.

Jak moc je pro vás důležité, že jste oba zápasy vyhrály?

Důležité je to pro nás dost. V tabulce jsme se doteď „rvaly“ o první místo právě s Klimkovicemi, které nás o skóre poslaly do kvalifikace Žákovské ligy. Díky víkendovému zápasu jsme opět první my, a snad nám to dodá více klidu do dalších zápasů.

Zaskočila vás Karviná?

Karviná drží dlouhodobě střed tabulky. Jejich dobrá hra nás zaskočila, ale daleko těžší zápas byl právě s Klimkovicemi.

Potrápily vás hodně?

Ano, Klimkovice se prezentují opravdu agresivní hrou a zápasy s nimi opravdu bolí. Je třeba se na ně silově připravit.

Vám oba zápasy vyšly na jedničku. Potěšil vás výkon?

Dalo by se říct, že se svým výkonem jsem spokojená tak z poloviny. Vím, že dokážu v zápasech předvést i více.

Letos dáváte v každém utkání hodně branek. Daří se vám?

Mým úkolem na středu hřiště je hlavně tvořit hru pro tým. Snažím se hrát tak, aby všechny hráčky na hřišti měly dost prostoru na hru, zároveň chci samozřejmě i vyhrávat. To znamená i střílet góly. To, že letos střílím tolik branek, je dáno i tím, že se daří celému týmu, a to jak herně, tak i dobrým kolektivem.

Jaké letos máte cíle a ambice?

Vyhrát MSK ligu a uhrát v Žákovské lize co nejlepší výsledky. Je pro mě důležité, aby se mladší holky (2010) zapojovaly do kolektivu a cítily se v týmu rovnocenné.

Nastupujete i v krajském výběru, že?

Ano, patřím do širšího výběru kraje, ten se bude ještě zužovat. Tak doufám, že se probojuji až do užšího výběru. Ve výběrech kraje jsem už byla v loňském roce, tam mě bohužel vyřadilo zranění v zápase s Olomouckým krajem, kdy jsem si zlomila kotník.

Máte nějaký házenkářský sen nebo vzor?

Můj házenkářský sen je zahrát si někde v zahraničí, ráda bych samozřejmě nakoukla i do reprezentace. Letos má samozřejmě největší prioritu výběr školy, tu budu samozřejmě vybírat tak, abych u házené mohla zůstat. Co se házenkářského vzoru týče, nedá se říct, že bych měla vyloženě nějaký. Líbí se mi například hra Veroniky Malé.

Tvorba webových stránek: Webklient