Dvanáctiletá Nora Barbier z Třince odehrála parádní víkend. Dala během něj dohromady dvacet branek a stala se naší Hvězdou týdne.

Mladší žačky Třince o víkendu prohrály 21:28 s Hrabůvkou a porazily 24:13 Nový Jičín. „S Hrabůvkou jsme letos prohrály už podruhé. Je opravdu dobrá, mají skvělou obranu. Bylo těžké se přes ně dostat. Musíme makat a snad se nám jednou podaří s Hrabůvkou vyhrát. Proti Jičínu to ale bylo super,“ řekla dvanáctiletá Nora, jejíž tatínek je Američan.

Noře se uplynulé zápasy povedly. Hrabůvce dala osm gólů, Jičínu dokonce dvanáct. „Mám dobré spoluhráčky a bráchu. Snad se nám to podaří zopakovat i tuto neděli,“ přeje si talentovaná hráčka, která má házenou v rodině. „Mám se ještě hodně co učit. Jsem ráda za rady od lidí, kteří házené rozumí. Například od strejdy Karla Gnidy, který házenou hrál za Třinec přes dvacet let,“ prozradila Nora, která letos dala už 66 branek.

Mladší žačky Třince porazily ve čtvrtém kole Porubu a od té doby se zvedají. „Zlepšily jsme se. Naše snaha a rady trenérů, paní Rzymanové a pana Kobielusze, nás posouvají nahoru v tabulce,“ těší Noru, která obdivuje dánského házenkáře Mikkela Hansena. „Chtěla bych být aspoň z poloviny tak dobrá jako on,“ usmála se.

Tvorba webových stránek: Webklient