Hvězdou týdne jsme tentokrát vyhlásili čtrnáctiletou Sabinu Kolečkovou z bohumínského týmu starších žaček. Během dvou zápasů dala dohromady dvacet branek.

Starší žačky z Bohumína odehrály během minulého víkendu zápasy proti Novému Jičínu (29:20) a Karviné (18:18). „Do Karviné jsme jely v oslabené sestavě, ale chtěly jsme oba zápasy vyhrát,“ řekla čtrnáctiletá Sabina Kolečková. „Proti Karviné na mě byla osobní obrana a zbývající část týmu na sebe nevzala zodpovědnost. Holky se bály rozhodovat,“ dodala.

Sabině víkend vyšel na jednkíčku. Novému Jičínu dala devět branek, Karviné – i přes osobku – dokonce 11. „Jsem spokojená. Ale byla bych radši, kdyby góly dával celý tým a my jsme tak vyhrály,“ uvedla.

Talentovaná házenkářka hrála za starší žačky Bohumína i loni, letos už však patří mezi ústřední postavy týmu. „Díky trenérům v Bohumíně, kteří se nám věnují, sama na sobě cítím, že má moje výkonost stoupající tendenci,“ řekla Sabina, která věří, že se Bohumín letos dostane co nejdál. „Víme, že náš tým je momentálně vinou zranění klíčových hráček dlouhodobě oslaben, ale i tak bych byla ráda za postup do ŽL a umístění našeho týmu do třetího místa v soutěži MSL,“ přiznala.

Sabina, která letos bude nastupovat i za krajský tým, by se jednou ráda dostala do reprezentace. Má i svého oblíbeného házenkáře. „Dominika Soláka z Karviné,“ usmála se.

Tvorba webových stránek: Webklient