Hvězdou týdne jsme vyhlásili Samuela Šebestu z Hlučína. Čtrnáctiletý házenkář prožil povedený víkend a svému týmu starších žáků pomohl k první jarní výhře.

Starší žáci z Hlučína o víkendu sehráli dva zápasy. V jednom porazili Krmelín (28:23), ve druhém nestačili na Frýdek-Místek (24:35). „Z vítězství jsme měli velkou radost, naopak Frýdek-Místek byl napřed. Hlavně měli více hráčů a mohli střídat. Náš tým potřebuje ještě zlepšit,“ uznal Samuel Šebesta.

Samuelovi se víkend povedl. Proti Frýdku-Místku se trefil pětkrát, proti Krmelínu dokonce devětkrát. „Jsem ve formě. Ale makám na tom, abych byl ještě mnohem lepší,“ prohlásil. Hlučínští házenkáři na jaře poprvé vyhráli. Předtím zapsali tři porážky a v tabulce jsou předposlední, chtějí se ale dostat výš. „Naše týmová forma nebyla na jaře nejlepší, ale makáme na tom, abychom na tom byli lépe,“ dodal.

Čtrnáctiletý házenkář prokázal svůj talent i v předešlých zápasech. V každém duelu patří k tahounům hlučínského celku. „Cítím, že na mě můj tým spoléhá a nechci je zklamat. Házená je pro mě nejvíc, takže se snažím cvičit i doma,“ řekl Samuel, který ve volném čase tráví rád čas venku s kamarády. „A taky mě baví počítačové hry,“ usmál se.

Jeho házenkářským vzorem je Filip Jícha, sám by se chtěl dostat co nejdál. „Nejlépe až do reprezentace,“ zasnil se.

Tvorba webových stránek: Webklient