Portál mskhandball.cz pokračuje ve vyhlašování Hvězdy týdne. Tou se tentokrát stal patnáctiletý křídelník Tomáš Czyž z hlučínského mladšího dorostu, který už letos nakoukl také do dorosteneckého týmu Ostravy. 

Hlučínští mladší dorostenci během uplynulého víkendu porazili vysoko 31:11 Třinec a následně prohráli 21:24 s Krmelínem, který přitom před pár dny dokázali porazit.

„S Krmelínem je to vždy vyrovnané, máme na ně, ale teď nám tolik nefungovala obrana. Problémy nám dělal jeden jejich hráč, kterého jsme nedokázali ubránit,” řekl patnáctiletý Czyž, jenž během víkendu nasázel jedenáct branek.

Proti Třinci se Czyž prosadil šestkrát, dalších pět branek dal v souboji s Krmelínem. „Jsem spokojený, ale je to týmová hra a góly jsou zásluhou všech,” říká mladý křídelník, jenž letos se svými spoluhráči vyhrál tři ze čtyř zápasů. „Máme kvalitní tým, každý v něm je dobrý,” usmál se.

Czyž už letos nakoukl také do mužstva ostravských dorostenců, ve kterém hostoval a byl u výhry nad Karvinou. „Oproti Hlučínu je to rozdíl. Trénují i čtyřikrát týdně a to je znát. Pokud nemáme trénink s Hlučínem, tak jedu do Ostravy. Je to další příležitost, jak se můžu posunout, takže je fajn toho využít,” uzavřel Czyž.

Tvorba webových stránek: Webklient