Výběr starších žáků Moravskoslezského kraje skončil na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji šestý. Chtěl hrát výš.

Chlapci hráli úvodní zápas proti Praze. Ta byla od začátku napřed a zvítězila 13:9. Ve druhém utkání ale Moravskoslezský kraj zabral a porazil 15:8 Zlínský kraj.

„Nezačali jsme dobře, pak jsme ale po velmi dobrém výkonu přehráli Zlínský kraj i Vysočinu,” řekl trenér týmu Jaromír Petřek.

Chlapecký tým skončil ve skupině třetí a zahrál si o postup do semifinále, jenže v klíčovém utkání nestačil na Ústecký kraj. A nezvládl ani poslední utkání o páté místo proti Jihočeskému kraji, nakonec tak výběr trenérů Petřeka a Sobola skončil šestý. „Bohužel, naše výkony byly jako na houpačce. Jednou nefungoval útok, pak zase obrana,” mrzelo Petřeka.

Týden před olympiádou se přitom krajský tým prezentoval skvělými výkony v dorostenecké kategorii na Polanka Cupu. „Kdybychom stejně hráli i na olympiádě, tak bychom podle mě měli medaili,” uznal trenér Petřek.

Sezona krajského týmu je u konce, v novém ročníku se zase začne tvořit nový tým. „Hráči z mladší generace ale zůstanou. Třeba Marek Štěpán nebo Jonáš Siročák jsou těmi, kteří by měli být základními pilíři i v dalším ročníku,” uzavřel Jaromír Petřek.

Tvorba webových stránek: Webklient