Bývalý reprezentační křídelník Jan Sobol odehrál řadu let v zahraničních klubech. V létě se ale vrátil domů a posílil karvinský Baník. Kromě toho se dal taky na dráhu trenéra a na starost má karvinské mladší žáky. 

Jan Sobol má za sebou první půlrok v roli trenéra mladších žák karvinského Baníku. Jaký byl? „V tabulce jsme čtvrtí ze šesti týmů. Herně jsme se zvedli, ale na jaře nás čeká ještě spousta práce. Naším největším problémem je neúčast dětí na trénincích, což ovlivňují především nemoci a karantény. Málokdy se stane, že se sejdeme v plné sestavě, což nás hodně mrzí,” řekl zkušený házenkář.

Výsledky nejsou takové, jaké by si Sobol se svými svěřenci přál, parta v kabině je ale výborná. A ještě více ji utužila povedená akce na horách – děti i jejich rodiče vyrazili v osm hodin z Karviné a vydali se do Mostů u Jablunkova, odkud podnikli výšlap na Skalku, kde si taky opekli párky.

Pak si svou cestu prodloužili ještě na Severku a děti si tak mohly užít parádní bobovačku. „Akce se zúčastnilo patnáct dětí a deset rodičů. Bylo to super, všem se to moc líbilo a brzy někam pojedeme určitě znovu,” řekl spokojeně Jan Sobol. „Jsem rád, že s námi jeli i někteří rodiče, mohli jsme se tak více poznat a ještě více utužit kolektiv,” dodal karvinský trenér, který vzal na výšlap i svou manželku a dvě děti.

Už tento víkend čeká karvinské mladší žáky turnaj v Horce nad Moravou, v únoru pak házenkářský desetiboj i přípravné zápasy. „A taky nějaký další teambuilding. Na konci března začínáme jarní část sezony, tak snad se na ni co nejlépe připravíme,” přeje si Sobol

Tvorba webových stránek: Webklient