V sobotu proběhla na ostravském koupališti v Porubě akce Léto s házenou. Její součástí byli také házenkáři loni stříbrného karvinského Baníku, které zastupoval i kapitán a pivotman Jan Užek. My jsme si s ním krátce popovídali. 

Jak se vám akce Léto s házenou líbí? 

Každá propagace našeho sportu je super. Chceme to nějak povznést a je dobře, že se Léto s házenou týden co týden koná ve městech po celé republice. Hodně se mi to líbí. 

Malí házenkáři vás starší vnímají jako své vzory. Jste rádi, že tady pro ně můžete být? 

Já sám jsem chodil za staršími kluky, abych je pozdravil, vyfotil se s nimi nebo od nich dostal potítka a další různé věci. Jsem rád, že si malé děti dnes udělaly čas na sport a přišly za námi. Že jsme pro ně nějaké vzory, to je jen dobře. 

Jak vůbec trávíte letošní léto? 

Dovolená byla kratší, než na co jsme byli zvyklí. Od prvního července se už připravujeme s týmem, takže věřím, že budeme dobře nachystaní. Volný měsíc jsem si užil s přítelkyní a rodinou, no a teď už zase zpátky do práce. 

A co letní příprava? Je hodně náročná? 

Každá příprava je těžká. Máme nového kondičního trenéra, což je pro nás další dobrý impulz. V profesionalitě klubu jsme se posunuli zase kupředu a já věřím, že nám to hodně pomůže. 

Foto: mskhandball.cz

Tvorba webových stránek: Webklient