Házenkáři Karviné si popáté v řadě zahrají extraligové finále. Opět v něm narazí na Plzeň.

Baník, který obhajuje extraligový titul, ukončil základní část na třetím místě. V semifinále narazil na druhé Lovosice, se kterými si dokázal poradit. První utkání sice ovládli Lovci, pak ale třikrát zvítězila Karviná a bude bojovat o titul. V posledním duelu Baník doma vyhrál 34:29. „Série s Lovosicemi bylo pro nás malé finále. S údivem jsem sledoval svůj tým, jak moc kluci byli vyhecovaní, koncentrovaní a odhodlaní uspět. Bylo to velmi bojovné utkání, kde jsme v prvním poločase jasně dominovali. Lovosice se ale nevzdávaly a dostaly se až na mínus tři branky ve druhém poločase. Kluci ale zabrali a drama jsme tak odvrátili. Velká gratulace celému týmu,“ řekl karvinský trenér Michal Brůna.

Dařilo se taky hráčům Frýdku-Místku, kteří dvakrát porazili Jičín (36:30 a 31:25) a čeká je souboj o páté místo s Duklou. „Kdybych měl klobouk, tak ho před kluky rozhodně musím smeknout,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Dvě výhry vybojovali také házenkáři Kopřivnice, kteří v play-out zdolali Nové Veselí (26:23) i Strakonice (34:28).

Play-out čeká taky házenkářky Poruby, které zakončily základní část porážkou 23:36 na půdě Kynžvartu. „S výkonem všech našich hráček jsem nespokojen. Toto nebyl výkon, který by měl odpovídat interligovému celku,“ řekl kouč Jaroslav Hudeček, jehož tým skončil v základní části poslední. V play-out narazí na Kynžvart, Plzeň a Zlín.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient