V uplynulých dnech proběhl další ročník mezinárodního Karviná Cupu. K jeho největším hvězdám patřil karvinský Ondřej Krawczuk, který se stal nejlepším hráčem v kategorii mladšího dorostu

Na letošní ročník Karviná Cupu přijely polské Kielce a Zabrze, Německo reprezentovaly Drážďany a kromě domácího týmu se v akci ukázaly taky Lovosice, které ovládly kategorii mladšího dorostu. V té se naopak nedařilo domácímu Baníku, který porazil pouze Zabrze a skončil čtvrtý. 

„Čekal jsem víc. Nicméně týden před Karviná Cupem jsme s týmem ze Zabrze prohráli o deset branek, takže určitý posun u hráčů je. Bohužel to ale stačilo pouze na jednu výhru,” řekl trenér karvinských mladších dorostenců Václav Franz, který věří, že na startu sezony budou mít výkony jeho týmu rostoucí tendenci. „Já doufám, že si kluci uvědomí, že i proti výrazně lepším týmům se dá odehrát dobré vyrovnané utkání. Pokud budou pokračovat v tvrdé práci, tak je velká šance, že se těmto týmům vyrovnáme a nejlépe je zvládneme porážet,” dodal. 

V dobré formě se prezentoval domácí Ondřej Krawczuk, který se stal nejlepším hráčem turnaje. „Ondra odehrál skvělý turnaj. Je to hráč, který by měl řídit naši útočnou fázi. A i přesto, že jsme se taktickým pokynům zatím věnovali jen okrajově, tak se jich zhostil na výbornou. Od ostatních trenérů na turnaji jsem slyšel spoustu pozitivních hodnocení. Doufám, že v takových výkonech bude pokračovat,” řekl na jeho adresu Franz. 

Starší dorostenci byli druzí 

Kategorii starších dorostenců ovládlo pětibodové polské Zabrze. Ovšem na stejný počet bodů se dostala i druhá Karviná a třetí Drážďany. „Mně osobně nešlo o výsledek, ale spíše o to, jak se hráči budou chovat, jak budou bojovat a bránit. Každopádně já jsem spokojený, snažili se, bojovali a to je to, co jsme od nich žádali,” řekl trenér Karviné Nemanja Marjanovič. 

Poslední, bez zisku jediného bodu, skončilo polské Kielce. „Ale chybělo jim pět nebo šest hráčů, kteří byli s reprezentací. Polovina jejich týmu navíc mohla hrát i za mladší dorost,” dodal Marjanovič, který už se se svým týmem chystá na start nové sezony. „Jsme Karviná, vždy máme ty nejvyšší ambice. Jdeme zápas od zápasu a ukáže se, jestli na to máme, nebo ne,” uzavřel zkušený gólman extraligové Karviné. 

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient