Uplynulé dny byly zase plné házené. V akci byly ženy a dvě kola měla na programu i Chance Extraliga.

Ještě před týdnem byla Karviná v tabulce bez ztráty jediného bodu. Jenže to už neplatí. Baník nejprve minulou středu prohrál 22:30 v Lovosicích, kde nezvládl druhý poločas, a o víkendu doma v utkání plném zvratů remizoval 30:30 s Brnem. Hosté přitom vedli o přestávce o sedm branek. „V prvním poločase se nám vůbec nedařilo plnit taktické pokyny, co jsme si dali před zápasem. V šatně jsme si o poločase řekli, co jsme dělali špatně, nahecovali jsme se, bojovali jsme a díku tomu to nakonec dopadlo aspoň remízou,“ řekl po remíze s Brnem karvinský Jonáš Patzel.

Ve velmi dobré formě naopak pokračují házenkáři Frýdku-Místku, kteří vyhráli už šest zápasů v řadě. Ve středu porazili v napínavém souboji 26:24 Zubří a poté uspěli i v Maloměřicích, kde zvítězili 39:26. „V první půli nás domácí prvních dvacet minut přehrávali. Hráli velice dobře v útoku a byť jsme věděli o tom, co budou hrát, dokázali se prosazovat a dávat nám branky. Musel jsem vzít time out a zvýšit hlas. Následná pasáž od dvacáté minuty do konce prvního poločasu rozhodla,“ uvedl pak kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Padesátiprocentní úspěšnost z posledních dvou zápasů má Kopřivnice. Ta nejprve porazila 27:21 Jičín, následně ale doma prohrála 30:39 s Lovosicemi. „Z naší strany to byl ustrašený zápas, Lovosice vyhrály zaslouženě,“ uznal trenér týmu z města Tatry Aleš Chrastina.

Po reprezentační přestávce se do akce vrátily i házenkářky Poruby, které doma přivítaly slovenskou Šalu. Ještě v poločase Ostravanky o gól vedly, nakonec ale prohrály 23:27. „Dobře jsme se na našeho soupeře připravili a od prvního hvizdu jsme drželi se soupeřem krok. Výkon našeho družstva v prvním poločase byl opravdu velmi dobrý. I přes veškerá upozornění se ale druhý poločas podobal předcházejícím utkáním jako vejce vejci. Naše mladé družstvo nedokázalo navázat na herní kvalitu z prvního poločasu. Po zbytečných technických chybách a neproměňování šancí jsme pustili soupeře do vedení, které si již zkušeně pohlídal,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient