V Karviné proběhlo celostátní finále Házenkářského desetiboje. Z vítězství se radovali hráči Plzně.

Zlato pro Plzeň, stříbro pro Lovosice a bronz pro Zlín. Tak vypadaly stupně vítězů letošního chlapeckého Házenkářského desetiboje. Čtvrtá byla Velká Bystřice, páté Velké Meziříčí a šestá domácí Karviná.

„Uzavřeli jsme náš dvouletý cyklus v mladších žácích, gradovalo to. Bohužel, na turnaji nebyli dva naši nejlepší hráči, o další dva jsme přišli během desetiboje. Ale kluci, kteří nastoupili, odvedli maximum. Dokonce jsme využili i několik minižáků. Klobouk dolů, jak to všichni zvládli,“ řekl trenér Karviné Jan Sobol. „Podali jsme výkony na hranici možností. Někdy i za hranou. S nikým jsme nepropadli, což je pro mě strašně důležité. Jsme schopni měřit se i s nejlepšími,“ dodal.

Nejlepším hráčem ze všech dovednostních disciplín byl vyhlášen Jan Bláha z Plzně, nejlepším střelcem se stal Nikolas Fexa z Velkého Meziříčí.

„Celá akce byla skvěle zorganizovaná, vše se povedlo podle plánu. Měli jsme skvělé zázemí, všichni si všechno pochvalovali. Jsme rádi, že jsme postoupili do finále a poměřili jsme se s nejlepšími týmy z republiky,“ prohlásil Sobol.

Foto: Ivo Dudek/Česká házená

Tvorba webových stránek: Webklient