Do Karviné se sjely sokolské týmy z našeho kraje. Ty soupeřily v kategoriích přípravky a minižáků. 

Kromě domácího Sokolu Karviná byly v akci taky týmy Sokolu Poruba, Sokolu Ostrava a Sokolu Klimkovice. Ty ovládly turnaj přípravek, v kategorii minižáků 4+1 brala výhru Poruba. „Bylo nás pět. Hráli jsme bez střídání, nadoraz,“ usmála se trenérka Poruby Kristýna Tichá.

Sokolské přebory se konají napříč celou republikou a hrají se vždy v zimě a potom v závěru sezony. „Pro děti je to takové rozloučení se svou kategorií. Je to pro ně odměna za celou sezonu a za jejich dřinu. Musím je vážně pochválit, jsou šikovné,“ řekla Kristýna Tichá, která má v Porubě na starost minižactvo.

Její tým teď odchází do mladších žaček, ona se ale těší na další malé talenty. „Zlepšují se zápas od zápasu. Za sokolské přebory zaslouží velkou pochvalu taky náš tým přípravky,“ dodala trenérka Tichá.

Tvorba webových stránek: Webklient